07/10/2021
100 mld zł brutto – tyle według PwC wart był polski rynek e-commerce w 2020 roku. Eksperci prognozują, że przez najbliższe lata będzie on rósł o 12% rocznie. To pokazuje olbrzymi potencjał do sprzedaży towarów i usług w sieci – tym bardziej, że 85% Polaków deklaruje chęć utrzymania częstotliwości robienia zakupów po zakończeniu pandemii. Aby jednak uszczknąć kawałek tego e-commerce’owego tortu, trzeba znać tajniki skutecznej e-sprzedaży. Można je zgłębić dzięki najnowszej publikacji „Nowoczesny sprzedawca. Poradnik, jak zacząć sprzedawać przez internet”, który został opracowany przez Fundację Digital Poland.
Sklepy internetowe to obecnie najpopularniejsza forma handlu elektronicznego. W Polsce, towary i usługi w sieci sprzedaje ok. 150 tysięcy przedsiębiorstw, można więc powiedzieć, że cyfrowa sfera handlu nie jest jeszcze nasycona.
E-sklepów będzie przybywać, a te obecnie funkcjonujące, będą zmuszone do zmian, które pomogą im stawić czoła konkurencji. Dlatego stworzyliśmy przewodnik zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i tych, którzy od kilku lat działają w wirtualnej rzeczywistości. Obok informacji czysto teoretycznych, dotyczących chociażby wyboru platformy czy tworzenia regulaminu, znalazło się wiele praktycznych porad. Przykładowo, wyjaśniamy, jakie korzyści wynikają ze stosowania baz CRM czy wdrożenia działań cross i up-sellingowych – wyjaśnia Nell Przybylska z Fundacji Digital Poland.
Już ponad 22 miliony Polaków korzysta z zakupów przez internet i liczba ta systematycznie rośnie. Odpowiedzią na coraz częstszą obecność konsumentów w cyfrowym świecie jest przenoszenie tam biznesu, a e-commerce stał się tym samym ważnym kierunkiem rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorstw. Aby jednak skutecznie zaistnieć na tym rynku, nowo powstające e-sklepy muszą od razu sprostać wysokim oczekiwaniom kupujących. Przewodnik po świecie e-commerce „Nowoczesny sprzedawca” jest znakomitą publikacją, która pomoże uporządkować niezbędną wiedzę potrzebną, aby osiągnąć sukces na tym polu – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, prezes PayU.
Rynek e-commerce w Polsce nabrał niespotykanego wcześniej rozpędu. Spodziewamy się stabilnych kilkunastoprocentowych wzrostów rocznie, co w perspektywie pięciu kolejnych lat oznacza, że wartość sprzedaży online podwoi się. W PayU wspieramy firmy, które chcą mieć w tym swój udział, zapewniając rozwiązania płatnicze odpowiednie dla każdego modelu biznesowego funkcjonującego w e-handlu, a dla początkujących sprzedawców oferujemy preferencyjne warunki na start – dodaje.