20 lat płatności bez granic

– PayU oczami pracowników cz. 2

„Companies don’t do things, people do.” W PayU za każdym projektem i każdą inicjatywą stoją ludzie. Od 20 lat tworzymy wspólnie świat płatności bez granic. Jakie wspomnienia z PayU mają nasi pracownicy? Jak pamiętają swój pierwszy dzień w pracy? Gdzie widzą PayU za 20 lat? Bohaterami tego artykułu są PayUneers!

 

Jak rozumiesz hasło „płatności bez granic”?

 

Ponad 15 lat temu wykonałem pierwszą transakcję, która dała mi do zrozumienia, że mogę płacić i kupować na całym świecie, bez względu na różnice językowe, kulturowe etc. Kupiłem wówczas aparat fotograficzny z USA. – Piotr Bujak, Channel Sales Manager.

 

Płatność bez granic” to rozwiązanie, które działa w każdym obszarze naszego życia – w domu, pracy, na wakacjach, u lekarza – w różnych zakątkach świata.  – Adrianna Grala, Senior Payment Specialist.

 

Mogę zapłacić za towar/usługę znajdującą się na każdym zakątku świata. – Krzysztof Ludwiczak, Senior Application Maintenance Specialist.

 

Płatności bez granic to proste, dostępne dla każdego płatności – bez względu na miejsce, wiek, sprzęt jakiego używamy. Tak, jak funkcje w matematyce dążą do swojej granicy, tak PayU jest firmą dążącą do nieskończoności – nieustannie dąży do tego, aby być marką obecną we wszystkich miejscach na świecie, podnosząc jakość swoich usług i wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Podnosi standardy i przesuwa lub nawet znosi granice. – Justyna Dobersztyn, Settlement Development Expert.

 

Płatność dla każdego, bez jakichkolwiek granic finansowych, miejsca czy czasu – płaci każdy, wszędzie i natychmiast. PayU wraz z najnowocześniejszymi technologiami umożliwia rozwiązania płatnicze każdemu, kto tego potrzebuje. Rynek płatności ewoluuje wraz z postępem, a PayU jest nośnikiem, swoistą pomocną dłonią, która pomaga połączyć konsumentów ze sprzedawcami, świat online z tym offline. Dlatego pracując w PayU, chcę dołożyć swoją cegiełkę do tych bezgranicznych możliwości płatniczych dla każdego. – Agnieszka Berne, Office Coordinator.

Jak pamiętasz swój pierwszy dzień w pracy?

 

Pierwszy dzień w PayU pamiętam dokładnie, był to 1 czerwca, Dzień Dziecka. Czy można lepiej zacząć swój pierwszy dzień w nowej pracy, niż w biurze pełnym kolorowych barw, uśmiechów ludzi i serdeczność bijącej już od pierwszego spojrzenia  nieznajomych?  Już wtedy wiedziałam, że wybrałam dobre miejsce dla siebie. Pierwsze osoby, które spotkałam na swojej drodze pamiętam do dziś: Weronika, Monika i Malwina… Perfekcja, uśmiech, otwartość, życzliwość i pełen profesjonalizm w tym co robiły. – Agnieszka Berne, Office Coordinator.

 

Pamiętam, jak idąc do biura przy ulicy Marcelińskiej pierwszego dnia zaczęły mnie obcierać buty… Mój pierwszy dzień w pracy był bardzo spokojny. Spotkałam wielu uśmiechniętych, otwartych ludzi. Dla wystraszonej małolaty zaraz po studiach odnalezienie się w tak zgranej ekipie wydawało się być trudne i czasochłonne. Jednak szybko poczułam się jej częścią, a bardzo pomogło mi w tym jedno zdanie starszej koleżanki, jakie usłyszałam tego pierwszego dnia: „Żadna Pani, Ania jestem.” – Justyna Dobersztyn, Settlement Development Expert.

Dlaczego Twoim wyborem była praca właśnie w PayU?

 

Pracowałem w Allegro w Dziale Opłat i podobała mi się współpraca z PayU. Marzyło mi się weryfikować tzw. błędne wpłaty. Gdy nasz dział rozwiązano, szczęśliwym zrządzeniem losu, mój przełożony, biorąc pod uwagę moje wcześniejsze plany rozwoju, przeniósł mnie do PayU, co bardzo mnie ucieszyło. Wierzę, że nie zmarnowałem tej szansy, i że wiele się nauczyłem i mogę też dzisiaj uczyć innych. – Maciej Jakubowski, Senior Risk Analyst.

 

Istotna jest dla mnie chemia, atmosfera w pracy. Już od pierwszej rozmowy czułam, że jestem w dobrym miejscu, z odpowiednimi ludźmi. Ciekawe/rozwojowe projekty można robić w wielu miejscach, ale nie każde ma dobrego ducha. Co ważne, wyznawane przez PayU (pracowników de facto!) wartości, bardzo wpisują się w moje życie osobiste i zawodowe. – Izabela Wilczyńska, EMEA Credit X-sell Campaign Manager and Growth Analyst.

 

PayU przyciągnęło mnie swoją ofertą i renomą, jako globalnego gracza na rynku. Zatrzymało mnie natomiast ludźmi, z którymi pracuję, a współpracuje się z nimi wyśmienicie. Będąc w tym momencie, w którym jestem teraz, śmiało mogę powiedzieć, że wpisuje się w pięć wartości, którymi otacza się PayU: współpraca, otwartość, odwaga, odpowiedzialność i uczciwość. Nie sądziłam, że można z takim luzem, śmiałością i pozytywnym vibe czuć się w pracy. A jednak to naprawdę się dzieje. – Agnieszka Berne, Office Coordinator.

 

Odpowiedź dotyczy w zasadzie 18 lat wstecz, ale pamiętam, że na tamtym etapie stwierdziłam, że nie mam nic do stracenia, a jedynie szansę  na rozwój i udział w budowaniu czegoś nowego  (po pracy w obsłudze Allegro i wcześniejszej pracy w bankowym call center pomyślałam, że nie ma innej opcji  – muszę sobie poradzić i przy okazji wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę i umiejętności). – Adrianna Grala, Senior Payment Specialist.

 

Była to wspólna – właściwa decyzja. Piotr Bujak, Channel Sales Manager.

Za co cenisz PayU?

 

Za przestrzeń, którą daje PayU w rozwoju. Za to, że pracownik w głównej mierze decyduje, co chce osiągnąć i jak chce osiągnąć, a firma go w tym wspiera.  – Tomasz Kowalak, Head of Risk Operations EMEA.

 

Za możliwości, jakie PayU daje swoim pracownikom. Brzmi to może bardzo ogólnie, ale prawda jest taka, że każdy ma tutaj możliwość rozwoju, jeśli tylko chce. I to w różnych kierunkach. Przez cały ten czas, kiedy jestem w PayU nie ograniczano mi wyboru ścieżki rozwoju, nie przypisywano z góry do jednego stanowiska na zawsze. Wręcz przeciwnie – co jakiś czas pojawiały się opcje pracy w zupełnie nowych działach, następnie zarządzania nimi, a w międzyczasie bycia częścią coraz to nowszych zespołów projektowych, albo też zarządzania całymi projektami, często o charakterze międzynarodowym, co wiązało się z zarządzaniem zespołami, które znajdowały się na różnych kontynentach.  – Patrycja Błaszczak, LATAM Finance Director.

 

Za ludzi, otwartość, stabilność. – Krzysztof Ludwiczak, Senior Application Maintenance Specialist.

 

Dwa aspekty składają się na to, że pracuje mi się w PayU znakomicie. Pierwszy związany jest z samym stanowiskiem – zgrany zespół, swoboda w działaniu, międzynarodowe projekty, projekty wymagające współpracy międzyzespołowej – wszystko to umożliwia zawodowe spełnianie się. Stale się rozwijamy jako firma, a to umożliwia ciągły rozwój pracownikom. Druga kwestia – bardzo istotna – nie jest bezpośrednio związania z pracą, ale szalenie na nią wpływa – to ludzie i atmosfera. Mimo tego, że jesteśmy globalną firmą, atmosfera jest niemal rodzinna. Cenię PayU za wyznawane wartości, które wpisują się idealnie w mój 'kodeks’. Przy koncentracji na celu biznesowym, nie zapominamy o potrzebach ludzi i zwierząt, nie obojętne są nam również losy naszej planety.  – Izabela Wilczyńska, EMEA Credit X-sell Campaign Manager and Growth Analyst.

 

PayU poza stroną biznesową ma też drugą twarz. Naprawdę doceniam to, że pracuję w firmie, w której część energii zamienia się w robienie dobrych rzeczy. Od początku wspieramy WOŚP, biegamy w celach charytatywnych, pomagamy gościom z Ukrainy. Takich akcji można by wymienić dużo więcej, a ja ze względu na moje ostatnie zaangażowanie w PayU Latam, wspomnę jeszcze o Save The Amazon i pomoc mieszkańcom San Andres po tym, jak wyspę nawiedził huragan. Cenię sobie tę “ludzką twarz”.  – Patrycja Błaszczak, LATAM Finance Director.

Najważniejszy dla Ciebie projekt to…? 

 

Projektów było dużo i ciężko wskazać jeden. Podoba mi się to, że każdy z nas ma realny wpływ na poszczególne procesy i można się wykazać inicjatywą, a możliwość realizowania nawet małych zmian, daje poczucie, że mamy realnie na coś wpływ, i że nasza opinia się liczy, że jest ważna. – Maciej Jakubowski, Senior Risk Analyst.

 

Każdy projekt jest równie ważny, do każdego przykładam się tak, jakby był najważniejszym.  – Piotr Bujak, Channel Sales Manager.

 

Ze wszystkich projektów, których miałam przyjemność być częścią, najbardziej wymagającym dla mnie był projekt związany ze standaryzacją procesów rozliczeniowych w całym regionie EMEA – tworzyliśmy globalne narzędzie. Do tego projektu mam ogromny sentyment, praca przy nim pozwoliła mi na lepsze poznanie procesów w innych krajach, również takich jak np. egzotyczna Turcja. Bardzo cenię sobie ludzi z IT, z którymi wówczas współpracowałam, wiele się od nich nauczyłam i wzajemnie się motywowaliśmy, aby rozwiązanie, które wprowadziliśmy było satysfakcjonujące dla obu stron.  Justyna Dobersztyn, Settlement Development Expert.

 

Jednym z ciekawszych wyzwań dla mnie było objęcie zespołu w Kolumbii i zmierzenie się z takimi wyzwaniami jak różnice kulturowe czy znaczna odległość i konieczność pracy zdalnej z zespołem (a był to 2018 rok, gdzie regularna praca zdalna nie była standardem jakim jest obecnie). Na szczęście udało się efektywnie zorganizować pracę, a początkowe problemy okazały się tylko wspomnieniem.  – Tomasz Kowalak, Head of Risk Operations EMEA.

Gdzie widzisz PayU za kolejne 20 lat? 

 

Wydaje mi się, że wokół nas – w firmie i na świecie – jest tyle zmian, że tylko zmiana jest pewna. Musimy się skupić na tym, co dzisiaj i z tego czerpać radość oraz motywację. No i dbać o relacje ze wszystkimi dookoła nas, tworzyć je i rozwijać. – Maciej Jakubowski, Senior Risk Analyst.

 

Za kolejne 20 lat trudno mi wyobrazić sobie dalsze losy naszego PayU inaczej, niż jako nadal prężnie działającego mocnego partnera w obszarach e-commerce, które z pewnością będą wyglądały zupełnie inaczej, niż to nam się obecnie może wydawać.  – Adrianna Grala, Senior Payment Specialist.

 

Troszkę z przymrużeniem oka, za 20 lat logo PayU będzie na księżycu, a PayU będzie procesować płatności międzyplanetarne.  – Justyna Dobersztyn, Settlement Development Expert.

ziemia technologia 20 lat płatności bez granic PayU

14