Najnowsze dane o e-handlu w Polsce

„E-commerce w Polsce w 2022” – PayU partnerem raportu.

29.09 opublikowany został raport przygotowany przez Gemius E-commerce w Polsce 2022” Przedstawia on najważniejsze dane na temat rynku e-commerce w Polsce oraz opisuje postawy, zwyczaje i motywacje e-konsumentów związane z kupowaniem online.

Komentarz Joanny Pieńkowskiej – Olczak, prezes zarządu PayU S.A do raportu Gemius „E-commerce w Polsce w 2022 w oczach internautów.”:

„Rynek e-commerce przechodzi ciągłą transformację. Napływ nowych technologii i rosnące kompetencje cyfrowe konsumentów sprawiają, że również dostawcy usług płatniczych muszą być przygotowani na nowe wyzwania, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby firm sprzedających online.  Jako PayU od 20 lat działamy w obszarze płatności internetowych w Polsce i od początku budujemy ten rynek. Nasze rozwiązania wpływają pozytywnie zarówno na przychody sprzedawców online, jak i na satysfakcję e-konsumentów. Jesteśmy z tego dumni i z radością obserwujemy, jak nasi partnerzy rozwijają się razem z nami.

 

Sklepy internetowe nieustannie pracują nad poszerzaniem swojej oferty i procesu zakupowego w taki sposób, aby przyciągnąć nowych klientów oraz zyskać lojalność tych już obecnych. Wyniki raportu „E-commerce w Polsce w 2022 w oczach internautów” wskazują, że dla e-konsumentów najistotniejszymi elementami skłaniającymi ich do zakupów online w danym sklepie są atrakcyjna cena produktu, niskie koszty dostawy oraz wcześniejsze pozytywne doświadczenia kupujących. Z kolei opinie o danym sklepie internetowym są niezmiennie najważniejszym źródłem wiarygodności podczas dokonywania w nim pierwszego zakupu. Wszystkie te elementy trzeba brać pod uwagę i optymalizować, aby być konkurencyjnym na coraz większym rynku e-commerce.

 

Kluczowym etapem całościowego doświadczenia zakupowego z punktu widzenia kupującego jest także moment płatności za zakupy. Ważne jest, aby kupujący mieli pewność, że ich środki zostaną bezpiecznie przekazane na konto sprzedawcy, a sam krok związany z płatnością był najlepiej prostym jednym kliknięciem. Ponadto nasze badania wykazują, że aż 78% kupujących online czuje się bezpieczniej robiąc zakupy przez Internet, gdy rozpoznaje markę operatora płatności, za pośrednictwem którego mogą zapłacić za zamawiane produkty bądź usługi. To jest wyraźny sygnał dla sklepów, że wybór właściwego partnera obsługującego płatności, może przełożyć się na pozytywne doświadczenie konsumenta. Wśród osób znających markę PayU aż 80% potwierdza, że obecność płatności PayU w e-sklepie sprawia, że mają większe zaufanie do zakupów w tym miejscu.”

ziemia technologia 20 lat płatności bez granic PayU

14