Nr 1 w rankingu Cashless.pl

PayU wśród instytucji najlepiej dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

To już czwarta edycja Rankingu instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ przygotowywanego przez redakcję portalu Cashless.pl. PayU GPO zostało wyróżnione w tym rankingu po raz drugi z rzędu na pierwszym miejscu!

 

W ankiecie odpowiadaliśmy na pytania o świadczenia zdrowotne, ubezpieczeniowe i socjalne. Chodzi o takie benefity, które są osiągalne dla pracowników i ich partnerek lub partnerów na równych prawach bez względu na to, jakiej są płci.

 

Kolejne punkty były przyznawane za dobre praktyki, jakie firmy podejmują w procesie rekrutacji i szkoleń pracowników. Pod uwagę brano także czy firma przeprowadza wśród pracowników anonimowe ankiety, w których mogą wypowiedzieć się na temat atmosfery pracy, przejawów dyskryminacji i identyfikować się jako osoby LGBT+.

 

Elementem oceny były także działania marketingowe/reklamowe skierowane bezpośrednio do konsumentów z grupy LGBT+. Kolejne punkty można było uzyskać za wspieranie organizacji non profit oraz aktywistów LGBT+ finansowo, rzeczowo lub w inny sposób. Firmy były oceniane także pod kątem wsparcie dla dyskryminowanej mniejszości w prowadzonej komunikacji zewnętrznej.

 

Spółka PayU otrzymała łącznie 100 punktów co oznacza, że realizujemy właściwe działania we wszystkich ocenianych obszarach.

 

Zachęcamy do zapoznania się z całym rankingiem TUTAJ.

 

Dziękujemy przy tej okazji wszystkim pracownikom za ich otwartość i wspieranie firmowej agendy DEI (Diversity, Equity, Inclusion). Wasze codzienne postawy to najlepsze odzwierciedlenie zaangażowania w kwestie równości i różnorodności.

14