PayU z najlepszymi płatnościami cross-border e-commerce

Aż dwie nagrody główne dla PayU w konkursie eCommerce Polska Awards 2022.

22.09.2022 r. w Warszawie odbyła się jubileuszowa, X gala e-Commerce Polska Awards. Jest to konkurs organizowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, w ramach którego wyróżniane są najbardziej innowacyjne sklepy internetowe i usługodawcy dla e-commerce w Polsce.

 

PayU zdobyło dwie nagrody główne w kategoriach: Best cross-border e-payment solution oraz Best cross-border tool/technology/service. W Jury konkursu zasiadali przedstawiciele czołowych sklepów internetowych, sektora publicznego oraz agencji doradczych.

 

20 lat temu przeprocesowaliśmy pierwszą transakcję w Polsce, a dziś jesteśmy doceniani za najlepsze płatności dla firm prowadzących sprzedaż transgraniczną. To pokazuje nie tylko nasz rozwój, ale rozwój całej branży e-commerce  – powiedziała Joanna Pieńkowska-Olczak, prezes PayU S.A., odbierając nagrodę.

osoby odbierające nagrodę

Najlepsze rozwiązania w cross-border

Cross-border e-commerce, czyli handel transgraniczny w Internecie, zyskuje na popularności wśród e-konsumentów. Według najnowszych danych 46% e-kupujących w Polsce w ciągu ostatniego roku dokonało zakupów przez Internet od dostawców z siedzibą zagranicą.

 

Z drugiej strony również polskie sklepy internetowe coraz chętniej dokonują ekspansji na rynki zagraniczne, poszukując tam dodatkowych źródeł przychodów. Wprowadzenie sklepu za granicę wiąże się z szeregiem działań, które należy podjąć, aby zdobyć przychylność lokalnych konsumentów. Począwszy od przygotowania wersji językowych sklepu, opisów produktów i regulaminów, przez procesy logistyczne i dostosowanie sposobów płatności do preferencji na danym rynku, po rozbudowane działania marketingowe generujące sprzedaż. Te i inne aspekty związane z przygotowaniem sklepu do międzynarodowej ekspansji w e-commerce opisaliśmy w poradniku ‘Checklista cross-border e-commerce’.

 

Konsumenci na różnych rynkach mogą charakteryzować się innymi preferencjami w zakresie najchętniej wybieranych metod płatności. Według przeprowadzonych przez nas badań np. polscy e-konsumenci wskazują, że możliwość skorzystania z preferowanej metody płatności w danym sklepie internetowym ma wpływ na ich decyzję o zakupie produktu. Dlatego też wybór operatora płatności, który zadba o odpowiednie dostosowanie metod płatności dostępnych w sklepie internetowym do oczekiwań kupujących jest niezwykle ważny.

 

PayU jako lider i pionier płatności internetowych w Polsce wspiera ekspansję międzynarodową rodzimych ekomersów oraz setek tysięcy innych firm w ponad 50 krajach. Firma nieustannie poszerza portfolio oferowanych metod płatności, tak, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby sprzedawców internetowych i konsumentów. Narzędziem wspierającym ekspansję międzynarodową oferowanym przez PayU jest platforma PayU Hub, która umożliwia skonsolidowanie wszystkich aspektów związanych z obsługą płatności na wielu rynkach w jednym miejscu.

 

Nagrody główne przyznane dla PayU w kategoriach Best cross-border e-payment solution oraz Best cross-border tool/technology/service są potwierdzeniem jakości naszych usług oraz zaufania naszych partnerów, którzy skutecznie prowadzą sprzedaż na wielu rynkach. Dziękuję 3000 PayUneers na całym świecie. To dzięki ich codziennej pracy i dążeniu do rozwoju tak dobrze rozumiemy i odpowiadamy na potrzeby lokalnych konsumentów i merchantów – podsumowuje Joanna Pieńkowska-Olczak.

ziemia technologia 20 lat płatności bez granic PayU

14