Płatności cykliczne w PayU

O czym warto wiedzieć i dlaczego warto z nich korzystać?

Abonament, subskrypcja, karnet – takie rozwiązania wymagają stałych płatności w określonym terminie. Jak usprawnić proces przyjmowania wpłat cyklicznych w sklepie?

 

Budowanie stabilnego finansowo biznesu wymaga intuicyjnych, zautomatyzowanych rozwiązań. Jednym z nim jest korzystanie z płatności cyklicznych. Prowadzisz biznes oparty na modelu subskrypcyjnym , a może po prostu zastanawiasz się nad wdrożeniem nowego rozwiązania do swojego e-sklepu? Sprawdź, co warto wiedzieć o recurring payments!

Czym są płatności cykliczne?

Płatności cykliczne (z ang. recurring payments) polegają na automatycznym pobieraniu opłaty od kupujących lub subskrybentów danej usługi i tym samym opłaceniu należności we wskazanym terminie. Można w ten sposób regulować płatności m.in. za karnety sportowe, prenumeraty, czesne, usługi informatyczne, ubezpieczenia czy wszelkiego rodzaju abonamenty.

Jak działają płatności cykliczne?

Płatność cykliczna PayU działa na podobnej zasadzie, jak tzw. stałe zlecenie przelewu z tą jednak różnicą, że inne jest w tym przypadku źródło pieniądza. Kupujący podaje dane karty w specjalnie zabezpieczonym formularzu (Secure Form Widget) i upoważnia sprzedawcę do obciążenia rachunku jego karty w określonej kwocie i określonym terminie, aż do momentu odwołania takiego zlecenia.

 

Korzystanie z płatności cyklicznych nie wymaga regularnych aktywności – po zapisaniu danych karty każda kolejna płatność odbywa się automatycznie. Kupujący nie musi dzięki temu w ogóle pamiętać o dokonywaniu wpłat i ma pewność, że opłaci usługę zawsze na czas, dzięki czemu zapewnia sobie stały dostęp do niej.

 

Sprzedawca może udostępnić formularz w ramach swojego serwisu internetowego jako jego integralną część lub skorzystać z przygotowanego przez PayU widgetu (Secure Form). Zastosowanie tej drugiej opcji jest znacznie szybsze i wygodniejsze. Jak włączyć płatności cykliczne? Więcej informacji tutaj.

Zastosowanie płatności cyklicznych

 

Rozwiązanie płatności cyklicznych sprzyja wygodzie, zarówno kupujących, jak i firm. Dla kupujących to brak konieczności pamiętania o opłatach, z perspektywy biznesu jest to z kolei zapewnienie płynności finansowej i prognozowanie w tym obszarze wyników. Usługa przeznaczona jest dla wszelkiego rodzaju biznesów i instytucji prowadzących sprzedaż internetową towarów lub usług w oparciu o abonamenty, subskrypcje czy karnety, a także dla organizacji pobierających cykliczne składki lub datki. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc idealnie również w przypadku administracji publicznej oraz stowarzyszeń i fundacji.

Płatności cykliczne w pomaganiu

 

Korzystanie z płatności cyklicznych może mieć również wymiar dobroczynny. Powtarzalne wsparcie wybranej organizacji pozarządowej (NGO) i prowadzonych przez nią zbiórek  z pewnością przyczyni się do niesienia pomocy, szczególnie w obliczu aktualnych wydarzeń w Ukrainie. Płatności cykliczne wdrożone zostały w organizacjach takich jak:  UNICEF, Siepomaga, SOS Wioski Dziecięce, czy WOŚP. Warto rozważyć cykliczną wpłatę na poczet działań prowadzonych przez fundacje, dzięki takiej formie wsparcia mogą one nieprzerwanie prowadzić swoją działalność i nieść pomoc najbardziej potrzebującym.

Jak pomagać „cyklicznie”? – przykład UNICEF Polska

 

UNICEF Polska skupia swoją działalność na promowaniu i ochronie praw dziecka w naszym kraju, ale także na zbieraniu funduszy na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata.

 

Aby wesprzeć działania organizacji wystarczy  wejść na stronę https://unicef.pl/  i kliknąć w ikonkę kierującą do płatności np. „Pomagam”. Wówczas pojawi się okienko z informacją jaką wpłatę przekazać oraz opcja jak częsta ma być to płatność: „jednorazowa” lub „cykliczna”. Wybierając płatność cykliczną, należy wybrać kwotę, wypełnić potrzebne dane i zatwierdzić. Wybrana kwota co miesiąc będzie wspierać działania organizacji. Taka sama ścieżka wyboru płatności cyklicznej występuje w przypadku pozostałych NGO, w których ta usługa jest dostępna.

pomagam dzieciom UNICEF

Źródło: unicef.pl

płatności bez granic

14