Szybkie przelewy Pay-By-Link

– jak działają?

Pay-By-Link to rodzaj płatności elektronicznej, który polega na automatycznej realizacji płatności za pośrednictwem bankowości internetowej. W jaki sposób działa w praktyce i dlaczego jest dziś powszechnie stosowanym rozwiązaniem w e-commerce?

Czym jest szybki przelew Pay-By-Link?

Zapewne większość z nas przynajmniej raz skorzystała ze sklepów internetowych, zamawiając towary i usługi online. Z pewnością wszyscy zauważyliśmy też różne formy uregulowania należności. Zdecydowanie najpopularniejszą metodą są jednak tzw. płatności Pay-By-Link. Oferuje je m.in. PayU – międzynarodowy operator błyskawicznych rozliczeń internetowych wywodzący się z Polski.

 

Przewagą nad tradycyjnym przelewem jest natychmiastowe księgowanie – środki pojawiają się na rachunku sprzedającego już po kilku minutach. Tym sposobem cały proces realizacji zamówienia jest znacznie przyspieszony i nie trzeba obawiać się pomyłki przy przepisywaniu danych z blankietu do przelewu.

 

Zdarza się, że w przypadku płatności przy odbiorze klient ponosi dodatkowe koszty (wyższa stawka za przesyłkę). Przy korzystaniu z Pay-By-Link nie ma zwiększonych kosztów. Jest to więc wygodna i tania metoda na błyskawiczne rozliczenie podczas realizacji e-zakupów.

Czy płatności Pay-By-Link są bezpieczne?

Błyskawiczne i wygodne rozwiązanie to jedno, lecz najważniejsze jest bezpieczeństwo całego procesu. Bez niego nawet najtańsza i najszybsza metoda nie będzie w stanie przekonać do siebie użytkowników. Jak się jednak okazuje, Pay-By-Link to jedna z najbezpieczniejszych metod płatności online.

 

Bezpośrednim organem monitorującym bezpieczeństwo jest Krajowy Nadzór Finansowy, który nadaje licencję tylko i wyłącznie wiarygodnym podmiotom i systemom płatności. Jest to więc bezpośredni gwarant, że transakcja przebiegnie bez zakłóceń i przykrych niespodzianek.

 

Gwarancje Krajowego Nadzoru Finansowego nie byłyby możliwe bez odpowiednich metod zabezpieczających. Pierwszą z nich jest fakt, że wszelkie dane do przelewu zostają uzupełnione automatycznie, a ich edycja nie jest możliwa. To pozwala wyeliminować czynnik ludzkiego błędu, a co za tym idzie – wysłania przelewu do niewłaściwego adresata. Tym sposobem cyberprzestępcy nie mogą też „podmienić” właściwego numeru rachunku bankowego na swój własny. Cała transakcja odbywa się poprzez szyfrowany protokół SSL, który potwierdzony jest zieloną kłódką przy pasku przeglądarki. To oznacza, że żadna niepowołana osoba nie może przechwycić naszych danych.

Jak skorzystać z płatności Pay-By-Link?

Skorzystanie z płatności w formie Pay-By-Link jest niezwykle proste, a cały proces przebiega w intuicyjny sposób. Aby móc wybrać tę metodę rozliczenia, musimy posiadać rachunek bankowy. Istotne jest, by nasz bank współpracował z danym operatorem szybkich e-płatności. Zdecydowana większość banków jest obsługiwana przez polskiego operatora płatności PayU.

 

Dzieje się tak, o ile dany sprzedawca ma podpisaną umowę na przyjmowanie płatności Pay-By-Link – obecnie niemal każdy sklep oferuje taką płatność, jest to powszechnie przyjęty standard w polskim sektorze e-commerce.

 

Jak wygląda płatność Pay-By-Link w praktyce? Bardzo prosto – wszystko sprowadza się do pięciu prostych kroków, które zajmą Ci nie więcej niż kilkanaście sekund:

 

   •  Skompletuj swoje zakupy internetowe i potwierdź zamówienie poprzez wprowadzenie danych do wysyłki, następnie przejdź do wyboru płatności.
   •  Wybierz płatność Pay-By-Link – pojawi się ona w postaci logo operatora płatności PayU oraz komendy z przyciskiem „Zapłać” lub „Płacę”.
   •  Wybierz bank, w którym posiadasz konto – zostaniesz przekierowany na stronę automatycznego logowania do bankowości internetowej.
   •  Po zalogowaniu się potwierdź płatność na wskazane dane – są one uzupełnione automatycznie, ale możesz zweryfikować ich poprawność.
   •  Autoryzuj operację poprzez wprowadzenie kodu SMS, potwierdzenia za pomocą aplikacji mobilnej czy innej formy uwierzytelnienia dwuskładnikowego.

 

Proste? I to jak! Każda osoba poradzi sobie z płatnością w tej formie. Sprzedawca natychmiast otrzyma informację o uregulowaniu należności i zacznie kompletować Twoje zamówienie. Ty za to możesz cieszyć się bezpieczną i wygodną formą błyskawicznych płatności.

 

Pomimo wciąż pojawiających się rozwiązań, jak np. wirtualne portmonetki czy internetowe karty pre-paid, płatności Pay-By-Link cieszą się niezmiennie dużą popularnością.

 

14