Coraz więcej Polaków szkoli się online

dzięki możliwości rozłożenia płatności na raty.

Ograniczenia wywołane zagrożeniem epidemicznym Covid-19 wpłynęły na większość obszarów życia, w tym na dostęp do edukacji. Szkoły i uczelnie musiały z dnia na dzień przejść na model e-learningu, a w ślad za nimi podążyły także firmy organizujące szkolenia. Wraz ze wzrostem popularności kursów online zwiększyła się również gotowość Polaków do korzystania z rat – już co siódmy zakup internetowy w tej kategorii jest opłacany na raty.

 

 

E-szkolenia przed koronawirusem

Według danych GUS, w 2019 roku aż 1/3 Polaków korzystała z internetu w celach edukacyjnych. W zdecydowanej większości byli to jednak uczniowie i studenci poszukujący dodatkowych materiałów naukowych. Popularność kursów online oferowanych przez firmy szkoleniowe była stosunkowo niewielka – zaledwie 5% badanych zadeklarowało zdobywanie nowych umiejętności zawodowych w formie e-learningu. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie może się to zmienić.

 

Pandemia koronawirusa zmusiła sporą część społeczeństwa do przeorganizowania swojego życia. Stała się w pewnym sensie motorem napędowym cyfryzacji w świecie edukacji, w tym kursów. Od początku ograniczeń wprowadzonych przez rząd odnotowaliśmy ponad 50% wzrost zainteresowania uczestnictwem w kursach online, w porównaniu do poprzednich 3 miesięcy – mówi Marcin Tchórzewski, prezes Coders Lab, najstarszej szkoły IT w Polsce oferującej kursy zarówno stacjonarne, jak i online.

 

Biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z utrzymującą się pandemią, liczba zwolenników e-edukacji na pewno jeszcze wzrośnie, tworząc nową kategorię zakupową. W e-usługach związanych z edukacją, profesjonalnymi szkoleniami czy rozwojem osobistym drzemie duży potencjał – uważa Martyna Szczepaniak, Head of Consumer Credit w PayU.

 

 

Ucz się teraz, zapłać później

Jak pokazują dane PayU, Polacy bardzo chętnie korzystają z rat, kupując kursy online – 14% szkoleń jest opłacanych w taki sposób, a odsetek ten w przyszłości może jeszcze wzrosnąć. Polscy konsumenci należą do jednych z najbardziej otwartych na nowości usług rynku fintech i e-commerce – wartość płatności ratalnych za zakupy przez internet w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła 7-krotnie.

 

Udział płatności ratalnych w całościowej sprzedaży przekroczył już u nas 40%, co pokazuje rosnącą popularność tej metody płatności wśród klientów w branży szkoleń profesjonalnych. Dzięki możliwości miesięcznych płatności ratalnych nasi klienci mogą zdobyć umiejętności programistyczne bez obciążenia finansowego. To inwestycja, która po zdobyciu pierwszej pracy w branży IT zwraca się bardzo szybko – mówi Marcin Tchórzewski, prezes Coders Lab.

 

 

# # #

O PayU

 

PayU jest wiodącym dostawcą usług płatności internetowych na szybko rozwijających się rynkach, posiadającym lokalne oddziały w Azji, Europie Środkowej i Wschodniej, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Realizując wizję opartą na tworzeniu świata bez granic finansowych, PayU jest także jednym z największych inwestorów w przestrzeni fintech na świecie, z inwestycjami o łącznej wartości ponad 1 miliarda dolarów.

 

Podstawą działalności PayU jest łączenie potrzeb firm sprzedających produkty i usługi z zachowaniami zakupowymi i płatniczymi konsumentów internetowych. W Polsce firma jest liderem płatności internetowych, dostarczającym wydajny i prosty w integracji dla akceptantów oraz wygodny w użytkowaniu dla kupujących system płatności.

Zakres usług płatniczych oferowanych przez PayU obejmuje m.in.: płatności jednym kliknięciem, płatności mobilne w aplikacji sklepu, całkowicie online-owe raty, odroczone płatności (kup teraz, zapłać później), płatności odnawialne (subskrypcyjne), portfele elektroniczne takie jak Google Pay, Apple Pay, Visa Checkout, MaterPass, a także BLIK.

PayU odpowiada za obszar technologii finansowych spółki Prosus, będącej części grupy Naspers. Więcej o PayU: www.payu.comwww.payu.pl. Więcej o Prosus: www.prosus.com

 

O Coders Lab

 

Coders Lab jest największą szkołą w IT w Polsce. Od momentu powstania w 2013 roku wykształciła ponad 5,000 junior programistów, testerów i specjalistów Digital UX. Ponad 80 proc. absolwentów Coders Lab znalazło swoją pierwszą pracę w IT w ciągu pierwszych trzech miesięcy po zakończeniu kursu. Coders Lab w swojej ofercie posiada kursy programowania back-end, front-end, testowania oprogramowania oraz UX Design w trybach stacjonarnych oraz online. Absolwenci największej szkoły IT w Polsce pracują obecnie w takich firmach jak Google, PKO SA, Samsung, Accenture, EY, IBM, Daftcode i wiele innych.

Uczestnicy bootcampów mają dostęp nie tylko do praktycznej wiedzy przekazywanej przez doświadczonych programistów, ale też do programów wspierających proces poszukiwania pracy. Absolwenci szkoły biorą udział w webinarach prowadzonych przez ekspertów HR, uzyskują pomoc w przygotowaniu CV, a także mogą sprawdzić się w testowej rozmowie rekrutacyjnej.

Dowiedz się więcej o Coders Lab na: https://coderslab.pl/

 

Zapraszamy do kontaktu:

Maciej Piotrowski, Senior PR & Communication Consultant, PR Calling

maciej.piotrowski@prcalling.pl; 503 514 994

 

Justyna Grzyl, PR & Communications Senior Manager, PayU

justyna.grzyl@payu.pl; 517 298 961

14