Najczęściej zadawane pytania dotyczące ochrony danych

Przejrzyj nasze najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej o ochronie danych osobowych w PayU.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

W jaki sposób mogę usunąć moje dane osobowe w PayU?

W przypadku skorzystania z usług płatniczych PayU usuniemy Twoje dane osobowe na Twój wniosek, chyba, że będziemy musieli je zarchiwizować, aby spełnić wymogi prawa. Oznacza to, że możemy nie być w stanie spełnić Twojej prośby natychmiast. Dlaczego tak jest? PayU świadcząc usługi płatnicze działa jako instytucja płatnicze. W związku z tym PayU jest zobowiązana do przechowywania Twoich danych osobowych przez pewien okres czasu, zgodnie z przepisami dotyczącymi zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

 

Wniosek o usunięcie danych osobowych w PayU możesz złożyć za pomocą formularza kontaktowego i postępując zgodnie z krokami tam podanymi. 

Nie chcę otrzymywać dalszej komunikacji marketingowej od PayU.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza komunikacja marketingowa była dla Ciebie interesująca. Jeśli jednak nie chcesz jej otrzymywać, możesz zrezygnować z subskrypcji, klikając link dodany w każdej takiej komunikacji marketingowej. Jeśli nie możesz go znaleźć, skontaktuj się z nami, korzystając z formularza kontaktowego 

Skąd PayU ma moje dane osobowe?

Gromadzimy dane osobowe w następujący sposób: 

 

  • bezpośrednio od Ciebie, np. kiedy kontaktujesz się z nami w celu uzyskania oferty lub kiedy składasz wniosek o wsparcie lub zapisujesz się na newsletter. Możemy również zbierać Twoje dane osobowe bezpośrednio od Ciebie, gdy składasz wniosek o kredyt za pośrednictwem usług pośrednictwa kredytowego PayU;  albo 
  • możemy otrzymać Twoje dane osobowe od osób trzecich, np. od sklepów internetowych lub operatorów platform handlowych, gdzie dokonałeś zakupu i zdecydowałeś się dokonać płatności za pomocą usług PayU. 

 

Więcej szczegółowych informacji o tym, jak PayU zbiera Twoje dane osobowe, znajdziesz w Nocie o prywatności PayU. 

Dlaczego PayU wysyła mi e-maile ze statusem płatności?

Jesteśmy zobligowani przez prawo dotyczące usług płatniczych do przekazywania Ci pewnych informacji na temat zrealizowanej płatności. Dokładamy wszelkich starań, aby informacje te docierały do Ciebie jak najszybciej i były jak najbardziej zrozumiałe. Wysyłamy te wiadomości na adres e-mail użyty przez Ciebie podczas zakupu produktu lub usługi w sklepie internetowym, który korzysta z usług PayU. Email z informacją o statusie płatności nie może być podstawą do żądania od Ciebie dodatkowych opłat. 

14