Wesprzyj akcję #KomputerDlaUcznia

Celem akcji #KomputerDlaUcznia jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci i młodzieży. Problem ten dotyka dzieci z najbiedniejszych rodzin, dla których wartość edukacji publicznej jest relatywnie najwyższa.

Fundacja Impact, w ramach akcji #KomputerDlaUcznia, przekazała gminom już 600 komputerów z internetem przeznaczonych do nauki online. Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących dzieci, m.in. z Trzebini, Chrzanowa, Nysy, Łubniany, Bierutowa i wielu innych miejscowości. Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że nadal 13 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie posiada komputera z dostępem do internetu. Szkoły najprawdopodobniej pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego.

 

W związku z wybuchem pandemii koronawirusa od ponad miesiąca uczniowie w całej Polsce uczą się online. Jednocześnie z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że dla 200 do nawet 500 tys. uczniów przeszkodą w czynnym wzięciu udziału w edukacji online jest brak komputera z dostępem do internetu. Sytuacja ta stała się impulsem do uruchomienia akcji #KomputerDlaUcznia, której celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci i młodzieży. I są już wymierne efekty podjętych działań – przy wsparciu partnerów takich jak BNP Paribas, Orange Polska i PayU udało się kupić 600 nowych komputerów. Sprzęt za pośrednictwem gmin trafi do najbardziej potrzebujących dzieci. Największe wsparcie Fundacja otrzymała od Banku BNP Paribas, który sfinansował zakup 523 sztuk sprzętu, a internet do końca roku dostarczył Orange.

 

Z najnowszych informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że szkoły będą zamknięte do końca roku szkolnego. Powrót do szkół być może będzie możliwy jedynie dla uczniów klas I-III. Dlatego tak ważne jest, aby każde dziecko w Polsce już teraz miało odpowiedni sprzęt, by móc bez przeszkód uczyć się z domu i mieć kontakt z rówieśnikami.

 

Na potrzeby akcji została utworzona specjalna platforma, dostępna pod adresem www.komputerdlaucznia.com, łącząca darczyńców, fundatorów sprzętu oraz tych, którzy potrzebują pomocy. Za jej pośrednictwem ośrodki pomocy społecznej, placówki oświatowe oraz urzędy gmin mogą zgłaszać  zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci i młodzieży ze swoich miejscowości. Na platformie publikowane są także sylwetki młodych ludzi, którzy już uzyskali wsparcie.

 

Cały czas trwa także zbiórka pieniędzy za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Będzie ona aktywna przynajmniej do końca czerwca. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/komputerdlaucznia.

 

Strona akcji #KomputerDlaUcznia: www.komputerdlaucznia.com

 

Partnerami organizacyjnymi akcji są: GovTech Polska,  300Gospodarka i PayU. 

Partnerami wspierającymi akcji są: Bank BNP Paribas i Orange.

*************

 

O Fundacji Impact

 

Fundacja Impact powstała z inicjatywy środowiska akademickiego, pozarządowego i przedsiębiorców w celu wzmocnienia współpracy międzysektorowej oraz wspierania rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa.

Działania realizowane przez Fundację ukierunkowane są na tworzenie płaszczyzny dialogu i debaty w obszarach kluczowych dla rozwoju nowoczesnego państwa. Fundacja promuje polską naukę i nowe technologie na arenie międzynarodowej. Dąży do wzmocnienia pozycji Polski na świecie i pokazania potencjału państwa z innowacyjną gospodarką i społeczeństwem. Organizuje kongresy, targi i debaty, w których biorą udział przedstawiciele nauki, biznesu, organizacji pozarządowych, opinii publicznej, rządu i administracji lokalnej. W wydarzeniach realizowanych przez Fundację aktywnie uczestniczą zarówno młodzi ludzie, jak i najlepsi eksperci, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami.

 

Fundacja od czterech lat realizuje największe wydarzenie dotyczące nowoczesnej gospodarki: kongres Impact oraz wydarzenia branżowe i sektorowe, w których rocznie uczestniczy kilka tysięcy osób z kraju i zagranicy.

 

 

*************

 

Kontakt dla mediów:

Lidia Roman

lidia.roman@impactcee.com

+48 664 046 946

 

Justyna Grzyl

14