Certyfikat ISO 18295-1 dla PayU!

Potwierdzona jakość działu obsługi klienta.

Dział Customer Service PayU uzyskał międzynarodowy certyfikat ISO 18295-1, który potwierdza wysoką jakość usług i wsparcia klientów w zakresie obsługi płatności elektronicznych na rynku europejskim i afrykańskim.

 

ISO 18295-1 reguluje pożądane metody obsługi klienta, określa ramy i środki działania dla każdego Contact Center, a także stanowi pomoc dla pracowników. Norma ma zastosowanie zarówno do wewnętrznych, jak i zewnętrznych Contact Center każdej wielkości, we wszystkich sektorach i wszystkich kanałach interakcji, w tym przychodzących i wychodzących. Określa ona również wskaźniki efektywności w zależności od potrzeb.

 

Do pomyślnego ukończenia audytu i uzyskania certyfikatu niezbędne jest otrzymanie pozytywnych ocen wielu obszarów funkcjonowania obsługi klienta, m.in.: strategii zarządzania i polityki zarządczej, pracy konsultantów, spełnienia parametrów jakościowych, infrastruktury, procesów, zadowolenia klientów oraz zaangażowania i zadowolenia pracowników.

 

Dział Customer Service PayU otrzymał pozytywne oceny w wyznaczonych obszarach i tym samym uzyskał międzynarodowy certyfikat ISO 18295-1. Jest to pierwsza tego typu norma jakościowa dla branży Contact Center. Audyt przeprowadzony został przez niezależnego audytora, a otrzymany certyfikat jest dowodem profesjonalnego działania działu Customer Service w PayU, zarówno na rynku europejskim, jak i afrykańskim.

14