Najnowsze dane o branży fintech

PayU partnerem szóstej edycji raportu „Mapa polskiego fintechu”

15.06 redakcja Cashless.pl opublikowała raport „Mapa polskiego fintechu 2023.” Projekt prezentuje krajobraz branży nowoczesnych technologii finansowych w Polsce. Premiera publikacji miała miejsce podczas wydarzenia Cashless Fintech Evening.

 

Komentarz Joanny Pieńkowskiej – Olczak, CEO PayU w regionie CEE do raportu Cashless „Mapa polskiego fintechu 2023.”:  

 

Rynek usług finansowych, w tym szczególnie tych dedykowanych dla e-commerce, to dynamiczne i nieustannie rozwijające się środowisko. Z perspektywy merchantów, dopasowanie metod płatności do zmieniających się preferencji e-konsumentów, jak również potrzeb młodego pokolenia nowych konsumentów, jest wyzwaniem, ponieważ ma to ogromny wpływ na finalizację koszyka zakupowego, a dobre doświadczenie na ostatnim etapie ścieżki zakupowej ma kluczowe znaczenie w budowaniu zaufania i lojalności klientów. Rolą operatora płatności jest udostępnianie rozwiązań, które pozwolą szybko, bezpiecznie i komfortowo zakończyć każdą transakcję z pozytywnym skutkiem. W PayU wiemy, jak ważne jest przejście przez proces zakupowy w najbardziej przystępny dla e-konsumenta sposób. Współpracujemy z naszymi Partnerami, pomagamy w ekspansji na rynki zagraniczne i wspólnie rozwijamy świat e-commerce bez granic finansowych od ponad 20 lat.  

 

Wraz z rozwojem technologii, postępem cyfryzacji przedsiębiorstw i wzrostem kompetencji cyfrowych po stronie konsumentów zmieniają się także niektóre zwyczaje zakupowe i preferencje użytkowników względem oferowanych metod płatności oraz innych sposobów finasowania zakupów. FinTechy i banki na polskim rynku już nie raz udowodniły jednak, że potrafią szybko na tego typu zdarzenia reagować i dostosować swoją ofertę do aktualnych potrzeb. Raport „Mapa polskiego fintechu”, który w tej edycji został rozszerzony o dodatkowe kategorie podmiotów, pokazuje jak zaawansowany i rozbudowany jest ten ekosystem w naszym kraju. Gratuluję twórcom tej publikacji tak wszechstronnego i kompleksowego ujęcia zagadnienia, jakim jest rynek nowoczesnych usług finansowych.   

14