PayU poszerza listę lokalnych metod płatności w Europie

by wspierać sklepy internetowe w ekspansji na nowe rynki.

35% Europejczyków, robiących zakupy online, korzysta z ofert zagranicznych e-sklepów, a sprzedaż transgraniczna [ang. ‘cross-border’] jest jednym z największych trendów w e-commerce – wynika z danych Eurostatu[1]. Potencjał biznesowy e-handlu transgranicznego dostrzega coraz więcej polskich e-sklepów – już 37% z nich[2] osiąga przychody ze sprzedaży do krajów Unii Europejskiej. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie ekspansją międzynarodową wśród przedsiębiorców, PayU poszerza listę oferowanych dotychczas metod płatności w Europie.

 

Międzynarodowym standardem płatności za zakupy w sklepach internetowych są karty płatnicze (kredytowe oraz debetowe). W wielu krajach jednak znacznie większą popularnością wśród kupujących online cieszą się alternatywne, lokalne, metody płatności, takie jak np. w Polsce szybkie przelewy – tzw. pay-by-linki czy w Holandii system iDeal, który działa w bardzo podobny sposób.

 

Lista tego typu przykładów jest bardzo długa, dlatego, myśląc o ekspansji sklepu internetowego na nowe rynki, warto zwrócić uwagę na dostosowanie metod płatności do lokalnych preferencji klientów, gdyż jest to jeden z kluczowych czynników sukcesu dla takiego przedsięwzięcia.

 

W odpowiedzi na rosnący trend sprzedaży transgranicznej w e-commerce w krajach Unii Europejskiej, PayU poszerzyło bogate portfolio metod płatności oferowanych w Europie Środkowo-Wschodniej o lokalne metody płatności popularne wśród konsumentów z Europy Zachodniej. Pomoże to polskim przedsiębiorcom w dostosowaniu się do preferencji klientów ze wszystkich atrakcyjnych i bliskich geograficznie rynków. Do oferty zostały dodane takie metody płatności jak: Sofort (Klarna), Giropay, iDeal, Paysafecard, Bancontact, MyBank.

 

Bardzo nas cieszy, że coraz więcej polskich przedsiębiorstw odważnie patrzy na zagraniczne rynki i wychodzi ze swoją ofertą poza granice kraju. Jako PayU mamy odpowiednie rozwiązania w zakresie lokalnych metod płatności, dzięki którym możemy wspierać sklepy internetowe w rozwijaniu sprzedaży transgranicznej w całej Europie – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Prezes PayU S.A.

 

 

Kraj Najpopularniejsze lokalne metody płatności w ofercie PayU
Austria Sofort (Klarna), Paysafecard
Belgia Sofort (Klarna), Paysafecard, Bancontact
Cypr Paysafecard
Finlandia Paysafecard
Francja Paysafecard
Grecja MyBank
Hiszpania MyBank, Sofort (Klarna), Paysafecard
Holandia iDeal, Sofort (Klarna), Paysafecard
Litwa Paysafecard
Łotwa Paysafecard
Malta Paysafecard
Niemcy Giropay, Sofort (Klarna), Paysafecard
Portugalia Paysafecard
Słowacja Paysafecard, Poštová banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit Bank, Viamo, Všeobecná úverová banka
Słowenia Paysafecard
Włochy MyBank, Paysafecard

 

Źródło: PayU

 

Ponad 70% ankietowanych na 8 z 9 badanych przez Postnord[3] europejskich rynków (Polska, Belgia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy oraz w kraje nordyckie) wskazuje, że w procesie zakupowym bardzo ważna jest dla nich precyzyjna informacja dotycząca końcowej kwoty, jaką będą musieli zapłacić za wybrany produkt. Wprowadzenie preferowanej przez konsumentów metody płatności w lokalnej walucie pozwala na jasne zaprezentowanie wszystkich opłat, także tych za przesyłkę, dzięki czemu kupujący wie dokładnie, jaką cenę ostatecznie zapłaci i chętniej zdecyduje się na sfinalizowanie zakupu.

 

Sklepy internetowe, które nie będą kierowały się zasadą lokalności w trakcie wdrażania strategii ekspansji międzynarodowej, mogą w niektórych przypadkach stracić dostęp do ponad 80% rynku, jeśli ograniczą oferowane metody płatności wyłącznie do kart płatniczych – podsumowuje Joanna Pieńkowska-Olczak.

 

 

# # #

O PayU

 

PayU jest wiodącym dostawcą usług płatności internetowych na szybko rozwijających się rynkach, posiadającym lokalne oddziały w Azji, Europie Środkowej i Wschodniej, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Realizując wizję opartą na tworzeniu świata bez granic finansowych, PayU jest także jednym z największych inwestorów w przestrzeni fintech na świecie, z inwestycjami o łącznej wartości ponad 1 miliarda dolarów.

 

Podstawą działalności PayU jest łączenie potrzeb firm sprzedających produkty i usługi z zachowaniami zakupowymi i płatniczymi konsumentów internetowych. W Polsce firma jest liderem płatności internetowych, dostarczającym wydajny i prosty w integracji dla akceptantów oraz wygodny w użytkowaniu dla kupujących system płatności.

 

Zakres usług płatniczych oferowanych przez PayU obejmuje m.in.: płatności jednym kliknięciem, płatności mobilne w aplikacji sklepu, całkowicie online-owe raty, odroczone płatności (kup teraz, zapłać później), płatności odnawialne (subskrypcyjne), portfele elektroniczne takie jak Google Pay, Apple Pay, Click to pay, MasterPass, a także BLIK.

PayU odpowiada za obszar technologii finansowych spółki Prosus, będącej części grupy Naspers. Więcej o PayU: www.corporate.payu.comwww.poland.payu.com. Więcej o Prosus: www.prosus.com.

 

 

Zapraszam do kontaktu:

Justyna Grzyl, PR & Communications Senior Manager, PayU

justyna.grzyl@payu.pl; 517 298 961

 

 

Żródła:

[1] https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/pdfscache/46776.pdf

[2] GUS 2019, https://bit.ly/2Cib2xV, 36,7%, tj. 5150 (z 14032 ogółem) firm zarejestrowanych w Polsce, zatrudniających minimum 10 pracowników, prowadzących sprzedaż za pośrednictwem internetu, np. strony www lub aplikacji.

[3] https://www.postnord.fi/siteassets/raportit/raportit/postnord-ecommerce-in-europe-2018.pdf

14