PayU rozszerza działalność na Azję Południowo-Wschodnią

Łączna wartość inwestycji PayU to już ponad $700 mln.

PayU, firma odpowiadająca za obszar płatności oraz fintech w ramach koncernu Naspers, ogłasza nabycie większościowego pakietu w Red Dot Payment, dostawcy rozwiązań płatności online w Azji Południowo-Wschodniej (SEA).

 

Dzięki tej transakcji PayU rozszerza swoją działalność na region Azji Południowo-Wschodniej, a łączna wartość inwestycji i przejęć dokonanych przez firmę na rynku fintech w ciągu ostatnich 3 lat zwiększa się do ponad 700 mln USD.

 

Jest to kolejny krok PayU na drodze do stania się wiodącym dostawcą rozwiązań płatniczych na szybko rozwijających się rynkach oraz jednym z największych inwestorów w fintech na świecie.

 

Red Dot Payment (RDP), utworzona w Singapurze w 2011 r. przez grupę ekspertów ds. płatności wywodzących się z różnych firm z listy Fortune 500, stała się największą rodzimą i zaufaną firmą oferującą bezpieczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania w zakresie płatności internetowych, dedykowane dla różnej wielkości przedsiębiorstw w Azji i poza nią. Dzięki stale rosnącej obecności w Azji Południowo-Wschodniej, w tym biurom w Indonezji i Tajlandii, RDP skupia się na dynamicznie rozwijających się branżach, takich jak handel online, usługi turystyczne, działalność charytatywna, dostawy żywności i wiele innych.

 

Według jednego z badań Google i Temasek, Azja Południowo-Wschodnia jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków płatności cyfrowych na świecie. Przewiduje się, że do 2025 r. jego wielkość potroi się i osiągnie wartość 240 miliardów USD. Sześć największych krajów tego regionu jest zamieszkiwanych przez 350 milionów internautów, co przewyższa populację Stanów Zjednoczonych i stanowi ogromny potencjał biznesowy dla globalnych sprzedawców produktów i usług.

 

Dzięki inwestycji w RDC PayU tworzy najlepszy w swojej klasie produkt transgraniczny, integrując platformę RDC z PayU HUB, globalną platformą PayU, która zapewni teraz jeszcze więcej lokalnych alternatywnych metod płatności globalnym akceptantom.

 

Laurent le Moal, CEO PayU, powiedział: „Ta inwestycja jest pierwszym krokiem PayU w kierunku ekspansji w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Zapewnimy naszym obecnym globalnym klientom dostęp do tego rynku dzięki integracji z jednym API, wzmacniając tym samym naszą globalną platformę PayU HUB. Ze względu na potencjał, jaki stwarza rynek SEA, PayU widzi ogromną szansę w tym regionie na dalszy rozwój i innowacje. Będziemy nadal poszukiwać perspektyw wzmocnienia zasięgu naszej działalności na tym rynku.”

 

„W ramach naszej strategii biznesowej PayU będzie współpracować z obiecującymi założycielami Red Dot Payment, którzy kierują się pasją przedsiębiorczości. Z radością witamy Randy’ego i jego zespół w PayU i dalej realizujemy naszą wizję tworzenia świata bez granic finansowych” – dodał.

 

Randy Tan, CEO i założyciel Red Dot Payment, dodał: „Jesteśmy dumni z tego, jak daleko zaszliśmy i że PayU, wiodący globalny operator i inwestor na rynku fintech, dostrzega siłę, głębię i szeroki zakres możliwości naszej firmy, którą zbudowaliśmy z niezachwianym oddaniem w ciągu ostatnich ośmiu lat. Nigdy nie było łatwiej globalnym akceptantom wejść do Azji Południowo-Wschodniej. Mogą korzystać teraz jednocześnie z silnego lokalnego połaczenia z Red Dot Payment oraz globalnego zasięgu i doświadczenia PayU. Cieszymy się, że RDP dołączy do portfolio fintechów grupy Naspers, ponieważ oczekujemy dalszego rozszerzenia naszej pozycji biznesowej i rynkowej w Azji Południowo-Wschodniej i dążymy do tego, aby stać się mistrzem fintechowych rozwiązań płatniczych w tym regionie.”

 

PayU nabyło większościowy pakiet udziałów w Red Dot Payment, transkcja ta zwiększyła wycenę RDP do wartości 65 mln USD. Założyciel utrzyma swoje udziały w spółce, podczas gdy większość pozostałych akcjonariuszy wyjdzie z inwestycji.

14