Płatności PayU dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny

PayU dostarcza spółce PGNiG Obrót Detaliczny kompleksowe rozwiązanie w zakresie obsługi płatności elektronicznych w ramach serwisu samoobsługowego eBOK oraz aplikacji mobilnej mBOK.

 

Dzięki wdrożeniu usługi płatności masowych (tzw. Mass Collect) od PayU, klienci indywidualni i biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny mogą w szybki i łatwy sposób regulować rachunki za paliwo gazowe oraz usługi dodatkowe. Usługa płatności elektronicznych dostępna w serwisie eBOK i aplikacji mBOK jednoznacznie identyfikuje nadawcę płatności, co pozwala na automatyzację procesu księgowania i weryfikacji wpłaty po stronie systemu billingowego.  

 

Z ponad 7 milionów klientów PGNiG Obrót Detaliczny, blisko 3,5 mln klientów posiada aktywne konta w eBOK lub mBOK i może opłacać rachunki przez system PayU za pomocą szerokiej gamy dostępnych metod płatności: szybkich przelewów (tzw. Pay-By-Link), kart płatniczych, portfeli elektronicznych Google Pay i Apple Pay oraz płatności mobilnych BLIK. Wystarczy zalogować się do serwisu eBOK na stronie ebok.pgnig.pl lub, w przypadku urządzeń mobilnych, pobrać aplikację mBOK PGNiG (dostępną w app marketach Google Play, Apple AppStore oraz Huawei AppGallery), wybrać fakturę do opłacenia i kliknąć przycisk ‘Zapłać’.  

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, korzystających z serwisu samoobsługowego eBOK oraz aplikacji mobilnej mBOK, oferujemy możliwość łatwego i szybkiego opłacenia swoich rachunków. Proces płatności przy współpracy z PayU to wygodny i bezpieczny sposób opłacania należności nie tylko za gaz, ale również za wszystkie usługi dodatkowe, które oferujemy w ramach oferty PGNiG Obrót Detaliczny. Dzięki płatności elektronicznej, Klient w kilku prostych kliknięciach może szybko i bezpiecznie opłacić swoje rachunki – mówi Stanisław Krzaklewski, Dyrektor Biura Transformacji Cyfrowej w PGNiG Obrót Detaliczny. 

 

Dla dostawcy energii o skali PGNiG Obrót Detaliczny, który wystawia miliony faktur miesięcznie, nasze rozwiązanie płatnicze daje wiele korzyści, które przekładają się na większą automatyzację niektórych wewnętrznych procesów, np. szybsze zbiorcze księgowanie wpływów. Z pełnym zaangażowaniem będziemy wspierać PGNiG Obrót Detaliczny w zwiększaniu satysfakcji ich klientów podczas korzystania z elektronicznego Biura Obsługi Klienta w celu opłacania należności – mówi Daniel Blumczyński, członek zarządu PayU S.A. 

 

PGNiG Obrót Detaliczny jest zaufanym dostawcą paliwa gazowego dla gospodarstw domowych oraz biznesu, jak i liderem sprzedaży gazu ziemnego w Polsce. PayU jest pionierem i liderem płatności internetowych w Polsce, działa na rzecz rozwoju tego rynku już od ponad 20 lat i cieszy się zaufaniem największych marek e-commerce oraz milionów konsumentów.  

14