Ceneo.pl wprowadza raty 5×0% od PayU

Ceneo.pl udostępnia klientom nową formę płatności za zakupy: raty 5×0% od PayU. Użytkownicy platformy, kupując w ramach usługi Kup Teraz, mogą skorzystać z automatycznego rozłożenia płatności na 5 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%) przy transakcjach o wartości od 100 do 1 500 złotych. 5×0% to przystępna usługa, która daje szansę na dokonanie większych zakupów i jednocześnie umożliwia wybór produktów wysokiej jakości.

 

E-konsumenci wymagają coraz wyższego komfortu związanego z transakcjami online, a zyskują go m.in. dzięki dostępności różnych metod płatności. Rośnie też ich zainteresowanie sposobami odraczania płatności, w tym ratami. Z danych PayU wynika, że wśród kupujących online już 23% wypróbowało płatność odroczoną BNPL (z ang. „Buy Now, Pay Later”, czyli „kup teraz, zapłać później”), a 15% kupowało w internecie na raty . Wdrażając nowe rozwiązanie w postaci rat PayU 5×0% Ceneo.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kupujących.

 

PayU blisko współpracuje z Ceneo.pl od 2009 roku odpowiadając za obsługę płatności dla platformy zakupowej i konsekwentnie rozwijając zakres oferowanych form zapłaty za zakupy. Usługa 5×0%, która łączy w sobie cechy coraz popularniejszej wśród internautów płatności odroczonej (BNPL) oraz rat online jest kolejnym udogodnieniem dla użytkowników Ceneo.pl. Jestem przekonany, że to rozwiązanie zostanie przyjęte równie pozytywnie, jak np. udostępnione wcześniej płatności odroczone – mówi Tomasz Żołnierz, Head of Credit Business Development EMEA, PayU GPO.

 

Z badania przeprowadzonego przez Ceneo.pl wynika, że zdaniem ponad połowy właścicieli e-sklepów dla klientów najważniejsza jest cena. Z kolei kupujący online deklarują, że porównując ceny podejmują bardziej przemyślane decyzje zakupowe. Rozkładając zakup na raty mogą oni wybrać bardziej atrakcyjne dla nich produkty bez obciążania domowego budżetu.

 

Na Ceneo.pl można porównać ceny produktów oferowanych przez różne sklepy, a także nabyć je bezpośrednio na platformie w ramach jednego koszyka i jednej płatności, korzystając z usługi Kup Teraz. Raty 5×0% pomogą naszym klientom lepiej zarządzać portfelem oraz wybierać najlepsze oferty bez konieczności natychmiastowego uiszczenia należności. Złożenie wniosku kredytowego jest proste i szybkie, umowę podpisuje się online za pomocą kodu z SMS – mówi Kamil Mońko, Product Owner w Ceneo.pl.

 

5×0% to jedna z dwóch opcji ratalnych oferowanych przez PayU dostępnych dla kupujących na Ceneo.pl, dostępna jest w ramach usługi Kup Teraz i po wyborze opcji Raty 0%. W przypadku chęci skorzystania z rat na wyższą kwotę lub potrzeby rozłożenia należności na więcej rat, dostępne są raty z oprocentowaniem, które również obsługiwane są 100% online.

 

Więcej informacji: https://www.ceneo.pl/wydarzenia/raty0.

14