Raty online od Inbank w ofercie PayU

W pełni zautomatyzowane rozwiązania ratalne Inbanku będą dostępne w tysiącach sklepów internetowych w Polsce.

Inbank i PayU podpisały umowę o współpracy, która pozwoli, aby w pełni zautomatyzowane rozwiązania ratalne Inbanku były dostępne w tysiącach sklepów internetowych w Polsce.

 

Zdaniem Michała Kuchty, EMEA Lending Strategy Manager w PayU, Inbank jest jednym z niewielu dostawców finansowania sprzedaży w postaci naprawdę szybkich internetowych płatności ratalnych w Polsce, oferujących unikalne korzyści zarówno dla konsumenta, jak i sklepu internetowego:

E-commerce i płatności ratalne online są coraz bardziej popularne w Polsce, a oczekiwania kupujących co do łatwości płatności ratalnych online również rosną. Wierzę, że współpraca z Inbankiem pozwoli na dalszą rozbudowę naszej platformy kredytowej i wzbogacenie oferty dla wszystkich segmentów klienta” – mówi Michał Kuchta, EMEA Lending Strategy Manager w PayU.

 

Według zastępcy dyrektora generalnego Inbank w Polsce, Tomasz Rzeskiego, współpraca z PayU na polskim rynku jest znaczącym krokiem dla banku. Polska jest jednym z największych rynków e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej z prawie 40 milionami klientów, którzy coraz częściej kupują online m. in. elektronikę, sprzęt gospodarstwa domowego, wyposażenie domu i ogrodu.

 

„Badania pokazują, że ponad połowa polskich konsumentów woli zakupy przez Internet, a wartość całego rynku e-commerce szacuje się na ok. 40 miliardów złotych rocznie” – mówi Tomasz Rzeski, dyrektor generalny Inbank.

 

„Aż 65% e-konsumentów wybiera PayU, jako preferowane rozwiązanie płatnicze, dlatego naszą współpracę postrzegamy jako silny fundament działalności Inbank w Polsce” dodaje Rzeski.

 

Według Rzeskiego, Inbank widzi swoją przewagę konkurencyjną, wynikającą ze współpracy z PayU na jednym z największych rynków konsumenckich w Europie, w prostocie płatności ratalnych oferowanych klientom.

 

„Możemy zaoferować polskim konsumentom najszybszy i bardzo prosty proces weryfikacji na rynku, który zajmuje tylko kilka minut, a dzięki współpracy z PayU jesteśmy w stanie pokazać nasze zalety szerokiej grupie konsumentów” – podsumowuje Rzeski.

 

O Inbank

Fintech, który powstał w 2010 r. a od 2015 r. posiada europejską licencję bankową -oferuje swoje usługi poprzez nowoczesne kanały elektroniczne oraz sieć partnerską. Inbank skupia się przede wszystkim na consumer finance oferując konsumentom kredyty ratalne, samochodowe oraz gotówkowe. Bank prowadzi działalność w krajach nadbałtyckich – Estonii, Litwie, Łotwie oraz od 2017 r. w Polsce. Inbank przyjmuje również depozyty w Niemczech, Austrii i Holandii. Inbank Oddział w Polsce jest Członkiem Związku Banków Polskich.

Więcej na: www.inbank.pl

14