Martes Sport – case study

Od sklepu offline do cross-border e-commerce na 7 rynkach. Jakie są wyzwania sprzedaży transgranicznej i jak osiągnąć sukces?

Transgraniczny handel elektroniczny, znany także jako cross-border e-commerce, jest jednym z dominujących trendów w sprzedaży internetowej oraz istotnym kierunkiem rozwoju dla wielu przedsiębiorstw działających w sektorze e-commerce. Sprzedaż cross-border otwiera przed firmami drzwi do potężnego międzynarodowego, a czasem wręcz globalnego rynku, który tworzą e-konsumenci o różnorodnych preferencjach, poszukujący innowacyjnych produktów i konkurencyjnych cen. Wejście na ścieżkę sprzedaży transgranicznej może być znaczącym źródłem dodatkowych przychodów dla sklepów internetowych, które mają już ugruntowaną pozycję i szeroką bazę klientów na lokalnym rynku.

 

Jak przygotować się do ekspansji? Co warto wiedzieć o cross-border e-commerce? Jakie są wyzwania sprzedaży transgranicznej? Podpowiada Martes Sport, sklep internetowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w sprzedaży online, który aktualnie jest obecny na siedmiu rynkach: w Polsce, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, w Austrii, na Węgrzech oraz w Niemczech.

 

Pobierz PDF i poznaj historię Martes Sport. Dowiedz się, jak skutecznie sprzedawać transgranicznie, na co się przygotować planując ekspansję i jaką rolę w cross-border odgrywają płatności.

 

14