19/09/2022
Czy w PayU podejmowane są w związku z tymi hasłami jakieś inicjatywy? Mógłbyś o nich opowiedzieć?
Już od ponad trzech lat działamy w ramach kilku zespołów skupionych wokół zagadnień różnorodności, równości, a także inkluzywności, na poziomie globalnym naszej organizacji. W Polsce zawiązaliśmy Poland Diversity Club, który przygotował wiele inicjatyw oraz wydarzeń wspierających hasła D&I. Odbyliśmy m.in. dedykowane spotkania celebrując Pride Month, wspierając wydarzenie specjalnym konkursem. Podkreślając moc i znaczenie różnorodności, w ramach naszej akcji ‘zrywania z tabu’ zaprosiliśmy na spotkanie z PayUneersami m.in. przedstawicieli tancerzy na wózkach, osoby pomagające uchodźcom czy pracowników jednego z hospicjów, które dodatkowo wsparliśmy finansowo. Dbamy także o rozwój kadry zarządzającej, jeśli chodzi o zagadnienia D&I. Organizujemy szkolenia dla naszych managerów w tym obszarze, które są uzupełniane dodatkowymi materiałami i kursem online na platformie szkoleniowej.
Na poziomie całej organizacji skupiliśmy się także na optymalizacji procesów HR-owych i rekrutacyjnych, by jeszcze bardziej podkreślić naszą otwartość na każdego kandydata, a później pracownika. Nasze działania wsparliśmy dużą akcją komunikacyjną, w którą zaangażowanych zostało kilkoro pracowników z Polski. Przy tej okazji zaprezentowaliśmy D&I statement obowiązujące dla całej grupy PayU.
Szczególną dumą napełnia mnie fakt, że w Polsce tak wiele kobiet zajmuje wysokie stanowiska w strukturze całej firmy. Co więcej, możemy pochwalić się niemal idealnym parytetem w kwestii zatrudnienia kobiet i mężczyzn, a to co jest wręcz unikalne na skalę światową to fakt, że podobny współczynnik zachowany jest także na pozycjach managerskich czy liderskich. Nasze starania zostały również zauważone przez jeden z wiodących portali poświęconych nowym technologiom, który drugi rok z rzędu umieścił PayU w czołówce rankingu Firm dla Równości.