20 lat płatności
bez granic

– PayU oczami pracowników

Jesteśmy jednym z największych dostawców usług płatniczych dla e-biznesów na świecie, procesujemy transakcje na ponad 50 najdynamiczniej rozwijających się rynkach e-commerce i oferujemy ponad 400 metod płatności, zarówno bardzo lokalnych, jak i tych opartych o międzynarodowe standardy. Od 20 lat działamy na rzecz rozwoju rynku płatności internetowych. Za sukcesem i ciągłym rozwojem PayU stoją ludzie i to właśnie pracownicy – PayUneers są bohaterami tego artykułu.

 

Pierwsze zakupy online

W 2002 roku wykonana została pierwsza transakcja z wykorzystaniem naszego systemu płatności, było to doładowanie telefonu kartą. Wówczas rynek e-commerce w Polsce dopiero raczkował – pod koniec lat 90. powstały pierwsze sklepy internetowe takie jak m.in. Merlin.pl czy Empik.pl, a także platforma Allegro. Jak wyglądał wtedy proces zakupowy? Jak pierwsze zakupy online wspominają nasi pracownicy?

 

Było to tak dawno temu, że nie pamiętam co kupiłam. Pamiętam jedynie, że płaciłam mTransferem. –  Aneta Dudek, Reconciliation Manager EMEA.

 

To było dawno i na pewno z konta rodziców. I chyba na Allegro kupiłem wtedy jakąś grę karcianą, w którą w tamtym czasie grałem.– Filip Bachowski, Compliance Officer.

 

Z pewnością były to zakupy przez Allegro i z tego co pamiętam, płaciłem przelewem tradycyjnym.  –  Marcin Suś, Chief Information Security Officer GPO.

 

Nie pamiętam dokładnie co kupowałam, na pewno było to na Allegro i przez konto rodziców. Pamiętam, jak specjalnie szłam do banku z druczkiem, żeby wykonać tradycyjny przelew na wskazany rachunek bankowy. Było to bardzo czasochłonne.– Aleksandra Osmańska, PR & Marketing Specialist.

 

Dziś ponad 26 mln konsumentów w Polsce kupuje online. Rynek e-commerce i płatności internetowych od lat rozwija się w dwucyfrowym tempie. Zakres oferowanych przez PayU usług obejmuje dziś m.in.: płatności jednym kliknięciem, płatności mobilne, całkowicie online-owe raty, płatności odroczone (BNPL), portfele elektroniczne (Apple Pay, Google Pay), BLIK, szybkie przelewy internetowe, karty płatnicze, płatności subskrypcyjne, płatności wielowalutowe. Wraz z rozwojem e-biznesów, w odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów, dbamy, aby płatności były szybkie, bezpieczne i wygodne dla kupujących, by ułatwiały zakupy.

 

Rozwój i uznanie

W 2022 roku otrzymaliśmy nagrodę Made in Poland za rozwijanie oferty międzynarodowych metod płatności umożliwiających ekspansję polskich przedsiębiorstw na rynek europejski. Doceniają nas nasi klienci i użytkownicy, a za co cenią PayU pracownicy i z czego są dumni?

 

W PayU cenię najbardziej różnorodność, zmiany i ciągłą możliwość rozwoju. –  Katarzyna Matelska – Skowrońska, Head of Accounting EMEA.

 

W PayU najbardziej cenię stabilizację i poczucie bezpieczeństwa, które daje mi praca tutaj. Bardzo ważnym jest także zdobywanie doświadczenia i satysfakcja, którą cały czas odczuwam. Nie sposób nie wspomnieć też o ludziach, którzy tworzą tę firmę, z którymi pracuje już tyle lat, i więzi, które nawiązaliśmy – to również jest dla mnie bardzo ważne.  –  Joanna Dworczyńska – Matoga, Senior Payment Specialist.

 

Atmosferę współpracy, szczególnie z zespołem zarządzającym, otwartość i bezpośredniość, na którą możemy sobie pozwolić, co sprawia, że praca jest bardziej efektywna.  –  Filip Bachowski, Compliance Officer.

 

Najwspanialsze w pracy w PayU jest to, że jest tutaj mnóstwo wspaniałych ludzi i ci ludzie powodują, że chce się tutaj pracować.  –  Piotr Rychter, Senior Systems Engineer.

 

Najbardziej dumy jestem z transformacji jaką przeszło PayU, z lokalnego gracza na rynku płatności do globalnej marki, działającej w ponad 50 krajach na całym świecie.  Marcin Suś, Chief Information Security Officer GPO.

 

Doświadczenie tego jak PayU się zmieniło i uczestniczenie w tym rozwoju. PayU w ciągu tego czasu bardzo zyskało na rozpoznawalności. Kiedy opowiadam o tym, gdzie pracuję, każdy wie czym jest PayU i korzysta z naszych usług. –  Aneta Dudek, Reconciliation Manager EMEA.

 

Wiele rzeczy: skalę biznesu, jakość oferowanych usług, liczbę rynków, na których działa PayU, mnogość obsługiwanych walut, możliwość pracy z ciekawymi ludźmi. –  Rafał Bręczewski, Senior Key Account Manager.

 

Jestem dumny z utrzymania i rozwoju PayU na rynku. Od 20 lat jesteśmy „na fali” rozwoju dotyczy to, zarówno marki, jak i produktu. Nasze usługi są coraz bardziej znane. –   Andrzej Herzog, Product Owner.

 

A gdyby PayU było samochodem?

Z uwagi na obszar bezpieczeństwa, którym zajmuję się w PayU, byłoby to Volvo.  –  Marcin Suś, Chief Information Security Officer GPO.

 

Skodą. Dlaczego? Rozsądna cena, bardzo dobra jakość i serwis.  –  Rafał Bręczewski, Senior Key Account Manager.

 

Wspomnienie z PayU

PayU tworzą ludzie, którzy angażują się w każdy element swojej pracy, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom naszych klientów. PayUneers są filarem naszej firmy. To nie tylko udział w licznych projektach, ale również inicjatywy pracownicze, które organizowane są w ramach wolontariatu w godzinach pracy.

 

W ciągu tylu lat w pracy było wiele wydarzeń, które zapadły mi w pamięć. Zawsze wielką przyjemnością był powrót do pracy, np. po urlopach macierzyńskich. Zawsze czułam się tu jak w domu. Wielką niespodzianką było uczczenie 18 lat mojej pracy (taka firmowa 18-nastka), było to niespodziewane przeżycie dla mnie, byłam niezwykle zaskoczona. –  Joanna Dworczyńska – Matoga, Senior Payment Specialist.

 

Kiedy PayU (a właściwie wtedy jeszcze płatności.pl), miało swoje 5-lecie, otrzymaliśmy zadanie, aby w trakcie 5 tygodni uruchomić 5 usług płatności dla 5 nowych banków. To było wyzwanie, ale udało się, wszyscy się zmobilizowaliśmy i daliśmy radę. –  Andrzej Herzog, Product Owner.

 

Najbardziej w pamięci utkwił mi pierwszy proces budżetowy, który przechodziłam w PayU. –  Katarzyna Matelska – Skowrońska, Head of Accounting EMEA.

 

Udział w 30. Finale WOŚP razem z PayU i możliwość zobaczenia tego wydarzenia na żywo, ale również ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w maju br., czyli sprzątanie słoniarni w ramach wolontariatu ZOO z PayU. To są inicjatywy, które nie tylko służą integracji zespołu, ale także czynieniu dobra, mogliśmy pomóc w poznańskim ZOO i na pewno na długo to zapamiętam. –  Aleksandra Osmańska, PR & Marketing Specialist.

 

Na 20 lat życzę PayU…

Aby nadal się rozwijało, żeby było tak samo dynamiczną organizacją, otwartą na nowe pomysły, na innowacyjne rozwiązania i elastyczną, jak przez ostatnie 20 lat. –  Katarzyna Matelska – Skowrońska, Head of Accounting EMEA.

 

20 lat istnienia firmy to na pewno ogromny sukces. Życzę wszystkim kolejnych lat pełnych satysfakcji, motywacji, determinacji, a także pracowitości i kreatywności, bo to wszystko wpływa właśnie na sukces firmy. PayU jest tego doskonałym przykładem.  –  Joanna Dworczyńska – Matoga, Senior Payment Specialist.

 

Życzę PayU, aby za kolejnych 5, 10, 15 i 20 lat spotkali się tutaj tak samo pozytywnie zakręceni ludzie, jacy pracują tutaj dzisiaj.  –  Piotr Rychter, Senior Systems Engineer.

 

Życzę PayU przede wszystkim rozwoju, sukcesów i kolejnych lat bez żadnych granic.  –  Aleksandra Osmańska, PR & Marketing Specialist.

 

Ludzi z wizją, tak jak dotychczas się to udawało. –  Filip Bachowski, Compliance Officer.

 

 

A czego życzą nam konsumenci, korzystający na co dzień z płatności PayU? Sprawdź tutaj.

ziemia technologia 20 lat płatności bez granic PayU

14