Jak wpłacić na WOŚP przez Internet?

– Puszka online PayU

Już 29 stycznia 2023 najbardziej rozpoznawalna orkiestra w Polsce zagra swój 31. Finał. W tym roku WOŚP gra, by pokonać sepsę. Darczyńcy, oprócz wpłat do tekturowych puszek, już teraz mogą wziąć udział w zbiórkach internetowych, dokonując bezpiecznych płatności online, za które odpowiada PayU.

 

Styczeń od ponad 30 lat to miesiąc charakterystycznych czerwonych serduszek Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polacy łączą się, aby wspólnie wesprzeć wyznaczony cel zbiórek – w tym roku gramy razem, aby zadbać o lepszą diagnostykę i leczenie pacjentów z sepsą.

 

Technologia wspiera WOŚP, dzięki niej pomagać można nie tylko w dniu Finału, ale przez cały rok, np. na stronie Fundacji, dokonując wpłat cyklicznych na rzecz prowadzonych działań. WOŚP to od wielu lat nie tylko tradycyjne zbiórki do tekturowych puszek, ale także e-skarbonki, licytacje, puszki online i wszelkie inicjatywy prowadzone przez Internet. Wpłaty elektroniczne są coraz bardziej popularne wśród darczyńców, w ubiegłym roku 56,91% zebranej kwoty podczas 30. Finału pochodziła właśnie z tego źródła.

 

Jak rozwijały się płatności do puszek WOŚP online? Aby dowiedzieć się więcej o historii pomagania online kliknij tutaj.

 

 

Od ponad 20 lat PayU dla WOŚP

 

Wszystkie wpłaty dokonywane online na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy procesowane są przez system PayU. Lider płatności internetowych gra z WOŚP od 21 lat, dostarczając zautomatyzowany system obsługi różnorodnych metod płatności. Wpłaty zarówno na zbiórkach, jak i za wylicytowane przedmioty na aukcjach internetowych realizować można szybkim przelewem, BLIKiem, karta płatniczą, czy też portfelem cyfrowym – Google Pay i Apple Pay.

 

Darczyńca może w bezpieczny sposób wpłacić datek z dowolnego miejsca na świecie, o wybranej porze, za pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do sieci internetowej, a wpłacane środki w czasie rzeczywistym bezprowizyjnie przekazywane są do dyspozycji Fundacji.

 

W ubiegłym roku z okazji jubileuszu wspólnego grania online, PayU zorganizowało własną zbiórkę, której licznik, dzięki wsparciu Internautów i przekazanych 200 tys. zł przez PayU, osiągnął sumę 728  865 zł!

 

Payudlawosp.pl gra już teraz dla 31. Finału. PayU ponownie uruchomiło  zbiórkę online, którą zasilać można dowolną kwotą. Po dokonaniu płatności darczyńca może otrzymać spersonalizowane video z imiennym podziękowaniem od Jurka Owsiaka.

 

 

 

 

Jak pracownicy PayU wspominają WOŚP? Zobacz

 

 

31. Finał w walce z sepsą!

 

Tegoroczny Finał WOŚP gra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

 

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej   sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.[1]

 

Aby uratować życie osoby, chorującej na sepsę konieczne jest jak najszybsze rozpoznanie choroby i zastosowanie odpowiedniego leczenia. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc.[2]

 

Dlatego też ramach prowadzonej zbiórki, WOŚP planuje zakupić urządzenia pozwalające na szybką diagnostykę zakażeń, m.in.: urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF, analizatory do wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego, systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń, czy też komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

 

 

Jak wpłacić na WOŚP online?

 

Aby wesprzeć cel 31. Finału WOŚP online można wziąć udział:

 

– w charytatywnych aukcjach na Allegro i Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców

– w zbiórkach internetowych, np. payudlawosp.pl

– zakładając lub wpłacając do eSkarbonki

– wpłacając na stronie WOŚP.

 

Szczegółowe informacje na temat zbiórek online Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziesz tutaj.

 

Przy okazji Finału WOŚP warto również wesprzeć działania Fundacji poprzez udział w dodatkowych akcjach. Jedną z nich jest bieg „Policz się cukrzycą” organizowany już od 17 lat.

 

Przeczytaj o samym biegu i o tym, jak pracownicy PayU z całego świata wzięli udział w akcji.

payu i wośp

[1] https://www.wosp.org.pl/final/31-final-wosp

[2] https://www.wosp.org.pl/final/31-final-wosp

14