Sklep internetowy w modelu SaaS

Poznaj najpopularniejszych dostawców platform sprzedażowych w polskim e-commerce.

W poprzednim artykule z tego cyklu pisaliśmy jakie są wady i zalety modelu SaaS czyli sklepu internetowego w abonamencie. Tym razem mówimy o najbardziej popularnych polskich dostawcach platform sprzedażowych w modelu SaaS. A ponieważ większość z nich jest zbliżona do siebie funkcjonalnościami, dziś opowiemy o subtelnych różnicach w ofertach. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję, którzy producenci oferują najlepsze wsparcie dla potrzeb konkretnego sklepu internetowego.

 

 

Shoper

Shoper to jeden z najpopularniejszych dostawców platform SaaS na polskim rynku e-commerce. W ofercie posiada pakiety, które różnią się od siebie liczbą produktów, pojemnością serwera, integracją z Allegro czy opcją dedykowanego opiekuna. Ceny zaczynają się od 79 zł/miesięcznie, a kończą na 399 zł za miesięczny abonament. W każdej z tych wersji dostaje się szablon graficzny sklepu w cenie i bezpłatną pomoc techniczną. Shoper oferuje 14-dniową wersję testową, dzięki której można przetestować interesujący pakiet.

 

E-przedsiębiorcy o większych wymaganiach, mogą skorzystać z usług premium czyli indywidualnego wdrożenia czy niestandardowych integracji. Według dostawcy, Shoper Premium jest bardziej wydajny i odporny na obciążenia, dzięki czemu dostosowuje się do zwiększonego ruchu czy liczby zamówień. Poza tym, porównując do standardowych pakietów Shopera, podstrony sklepu ładują się 10-krotnie szybciej.

 

 

IdoSell

IdoSell, zwany wcześniej IAI-Shop, to kolejny bardzo popularny w Polsce dostawca sklepów internetowych w abonamencie. Dzięki filozofii “otwartego SaaSu” pozwala na bardziej zaawansowane integracje zewnętrzne niż konkurenci. W ofercie posiada kilka wcześniej zdefiniowanych pakietów wdrożeniowych, które różnią się w zależności od wymagań e-przedsiębiorców, ich budżetów i posiadanego czasu na wdrożenie sklepu internetowego.

 

IdoSell proponuje trzy rozwiązania:

 

 • sklep “pod klucz” – dostawca pomaga we wdrożeniu w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego zgodnie z ustaleniami z e-przedsiębiorcą. Jest to najwygodniejsza, ale oczywiście odpowiednio bardziej kosztowna opcja. Ma się jednak pewność otrzymania platformy sprzedażowej w określonym terminie. Ceny wahają się od 2999 zł, do 19199 zł w zależności od liczby roboczogodzin. W tej kwocie otrzymuje się dedykowanego Project Managera, który czuwa nad całą pracą.
 • zlecenie wybranych prac – e-przedsiębiorca sam przeprowadza wdrożenie, a dostawcy zleca jedynie niektóre kwestie np. prace graficzne. Jest to zdecydowanie najbardziej elastyczna opcja z możliwych. Budżet szacowany jest przez IdoSell.
 • samodzielne wdrożenie – to rozwiązanie wymaga od właściciela sklepu internetowego odpowiedniej wiedzy, czasu i doświadczenia we wdrożeniach. Opcja nie dla wszystkich, a równocześnie stosunkowo tania, gdyż nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów poza instalacją oprogramowania i miesięcznym abonamentem. Ceny wahają się od 25 zł, do 899 zł za miesięczny abonament. W IdoSell proponowany sposób rozliczenia to tzw. Time & Material, w którym zleceniodawca płaci za realnie przepracowany czas nad realizacją zlecenia, zgodnie z wcześniej ustaloną stawką godzinową.

 

 

RedCart

RedCart to również bardzo chętnie wybierany dostawca oprogramowania SaaS w polskim e-commerce. W swojej ofercie ma trzy rodzaje pakietów:

 

 • smart – uzależniony od wartości transakcji, w którym dostawca pobiera 1,5% od sprzedaży netto. Minimalna cena takiego pakietu to 9 zł/miesięcznie.
 • all-inclusive – najbardziej popularny w cenie 199 zł/miesięcznie, bez jakiejkolwiek prowizji za sprzedaż. Różni się od pierwszego pakietu dostępną liczbą produktów.
 • dedykowany – dostawca tworzy funkcjonalny sklep z obsługą marketingową, który może być gotowy do sprzedaży w 3 dni. Cena to 4 499 zł zł netto przez pierwsze 12 miesięcy obsługi. W tej opcji dostaje się również pakiet reklam Google Adwords i Facebook Ads, a także konta na Facebooku czy Instagramie.

 

Oferuje wersję testową, która trwa 14 dni, a w której można sprawdzić działanie pełnej wersji platformy ze wszystkimi integracjami.

 

RedCart wspiera swoich klientów w wyjściu ze sklepem internetowym na rynki zagraniczne. Oferuje liczne integracje z zagranicznymi systemami płatności online i firmami kurierskimi oraz daje możliwość ustawienia dowolnej wersji językowej sklepu czy oferowania produktów w dowolnej walucie. Dzięki takiemu wsparciu handel transgraniczny staje się łatwiejszy, a polscy e-przedsiębiorcy mogą skutecznie budować swoją przewagę konkurencyjną na świecie.

 

 

Shoplo

W Shoplo ceny abonamentów zaczynają się od 49 zł/miesięcznie dla osób zaczynających przygodę z e-handlem, a kończą na 299 zł/miesięcznie dla tych najbardziej zaawansowanych. Różnią się oczywiście usługami – liczbą wersji językowych, aktualizacjami czy możliwością generowania raportów sprzedażowych. Shoplo posiada w swojej ofercie ciekawe rozwiązania:

 

 • 15-dniowy okres testowy – w trakcie którego właściciele przyszłych sklepów internetowych mogą wypróbować jego produkty,
 • aplikację mobilną – dzięki której e-przedsiębiorca ma możliwość zarządzać swoim sklepem internetowym z poziomu smartfona,
 • Shoplo Czat – to wewnętrzne narzędzie sprawia, że nie trzeba integrować się z zewnętrznymi dostawcami czatów.

 

Platforma na Shoplo to stosunkowo wygodna i elastyczna opcja – właściciel e-commerce ma możliwość rezygnacji z usług dostawcy bez okresu wypowiedzenia, w każdym momencie współpracy. Równocześnie plan płatności jest w pełni transparentny – całkowity miesięczny koszt jest jedyną opłatą, którą trzeba ponieść. W porównaniu do innych rozwiązań, Shoplo przykuwa swoją uwagę prostotą i minimalizmem.

 

 

Inni popularni dostawcy sklepów internetowych w abonamencie:

 

 • eSklep od home.pl,
 • cStore.pl,
 • ComarcheSklep.pl,
 • eEngine.pl,
 • Ebexo.pl,
 • Shopify.com.

 

 

Podsumowanie

Tym artykułem kończymy nasz cykl dotyczący wyboru najlepszej platformy sprzedażowej dla e-commerce. Na którą z nich się zdecydować? Mamy nadzieję, że nasz poradnik ułatwi to zadanie.

 

Wszystkie teksty znajdziesz poniżej:

14