płatności payu header urodziny

20 lat płatności bez granic

Chcemy, aby świat finansów
i e-commerce był dostępny dla każdego

W PayU dążymy do stworzenia świata bez granic finansowych, w którym każdy może prosperować. Nieustannie poszukujemy możliwości rozwoju, inwestując w ludzi zaangażowanych w zmienianie świata finansów i innowacyjne technologie.

 

Już od 20 lat pomagamy konsumentom i firmom na najszybciej rozwijających się rynkach płacić i akceptować płatności za zakupy i usługi za pośrednictwem lokalnych metod płatności, a także systemów międzynarodowych.

 

Tworzymy rozwiązania finansowe dla użytkowników, którzy nie mają szans skorzystania z usług bankowych, dając im m.in. dostęp do kredytów online i poszerzając w ten sposób rynek cyfrowy zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów.

 

Nasze inwestycje i przejęcia na rynku fintech w zakresie płatności, konsumenckich usług finansowych, aktywów cyfrowych, blockchain i innych obszarów przekroczyły już miliard  dolarów.

Nasza historia

 • 2002 r. - 2005 r.

  2002 r. – 2005 r.

  Pierwsza transakcja z PayU 3.06.2002 r. w Polsce – doładowanie telefonu na 20 zł kartą. Od 2005 r. PayU było dostępne na Allegro pod nazwą Płatności Allegro.

  2008 r.

  2008 r.

  Naspers kupuje Allegro i PayU. PayU bardzo szybko się rozwija oferując rozwiązania płatnicze dla całego rynku e-commerce, a także poszerza portfolio usług.

  2010 r. - 2012 r.

  2010 r. – 2012 r.

  Intensywna ekspansja w Europie, Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz Indiach, gdzie PayU rozpoczyna działalność lub Naspers inwestuje w inne spółki płatnicze.

 • 2012 r.

  2012 r.

  PayU uzyskuje licencję Instytucji Płatniczej, pierwszą tego typu wydaną przez KNF w Polsce. Rozpoczyna działalność centrum autoryzacyjno-rozliczeniowe PayU.

  2014 r. - 2015 r.

  2014 r. – 2015 r.

  Wszystkie spółki płatnicze w ramach grupy Naspers (obecnie w ramach grupy Prosus) działają pod marką PayU. Przeprowadzany jest globalny proces rebrandingu.

  2019 r.

  2019 r.

  Od 2019 r. PayU działa bezpośrednio na ponad 50 szybko rozwijających się rynkach i zatrudnia 3600 osób w 20 biurach na 4 kontynentach.

linia czasu

Filary naszego biznesu

roślina

Wiodąca technologia

Inwestujemy w najnowocześniejsze technologie i dążymy do kształtowania przyszłości FinTechu.

płatności

Rozwiązania płatnicze

Umożliwiamy sprzedawcom przyjmowanie płatności na dowolnym rynku, jednocześnie zaspokajając wszystkie potrzeby ich klientów.

ludzie

Ludzie – PayUneers

Naszym największym atutem są nasi pracownicy. Będąc domem dla ponad 40 narodowości, inwestujemy w tworzenie miejsca pracy sprzyjającego integracji i dobrobytowi.

20 lat płatności bez granic

Ludzie w PayU – PayUneers

Współpraca, otwartość, odwaga, odpowiedzialność i uczciwość – to pięć wartości, które stawiamy w centrum wszystkiego, co robimy.
 • piłkarz

  Współpraca jest kluczem

  Praca zespołowa to droga do sukcesu – w PayU współpraca jest kluczem do wszystkiego, co osiągamy. Jestem dumny z mojego zespołu, ponieważ wszystko z czego jesteśmy dumni osiągamy razem. Jakub Seifert, Head of Acquiring and Relationship Management

 • uśmiechnięta kobieta z lornetką

  Otwartość jest rozwijająca

  Otwartość to uważne obserwowanie i przyjmowanie wyciągniętych wniosków. Bycie dostępnym i chętnym do podejmowania nowych inicjatyw. Joanna Litwińska, Senior HR & Payroll Specialist

 • fotograf aparat korona piłka

  Odwaga to osiąganie niemożliwego

  W PayU jak w fotografii sportowej – wszystko jest możliwe. Jesteśmy odważni, przekraczamy granice i wspólnie pokonujemy wyzwania. Piotr Rychter, Systems Engineer

Co nasi pracownicy cenią w PayU?

Konkurs #20LatPayU

payU

Przeczytaj także o naszej 20-letniej współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Poznaj historię współpracy
14